۱۲۱۱
۰
بر فراز ابرها: پیوند دوبارۀ پدر و پسر

بر فراز ابرها: پیوند دوبارۀ پدر و پسر

پدیدآور: جاناتان باخ ناشر: افرازتاریخ چاپ: ۱۳۹۳ مترجم: سمینه صالحی مکان چاپ: تهرانتیراژ: ۱۱۰۰شابک: 6_113_326_600_978 تعداد صفحات: ۴۰۰

خلاصه

این کتاب یک داستان واقعی است دربارۀ اینکه چگونه جستجوی جاناتان برای درک حقیقت، در میان دریایی از حقیقت‌‌های نصفه و نیمه در سن بیست‌ و یک‌ سالگی به او شجاعت برخورد با پریشانی‌‌اش و ملاقات با ریچارد را داد. داستانی است در مورد اینکه چطور جاناتان و ریچارد سرانجام شروع به شناخت یکدیگر کردند.

معرفی کتاب

جاناتان باخ پسر ریچارد باخ نویسنده، پس از معروف‌‌ترین کتاب آموزنده و معنوی پدرش  ـ جاناتان مرغ دریایی ـ نام‌‌گذاری شد. زمانی‌ که ریچارد خانواده را ترک کرد و از همسرش جدا شد و چیزی را که جامعه «خانۀ درهم شکسته» می‌خواند به ‌وجود آورد، جاناتان تنها دو سال داشت. از روزی که به او گفته شد ریچارد نمی‌خواهد یک بابا باشد، جاناتان بهانۀ معقولی برای نفرت از پدرش و تصور او به‌عنوان یک فرد شکست‌‌خورده و عوضی داشت.

بر فراز ابرها یک داستان واقعی است در مورد اینکه چگونه جستجوی جاناتان برای درک حقیقت، در میان دریایی از حقیقت‌‌های نصفه و نیمه در سن بیست‌ و یک‌ سالگی به او شجاعت برخورد با پریشانی‌‌اش و ملاقات با ریچارد را داد. داستانی است در مورد اینکه چطور جاناتان و ریچارد سرانجام شروع به شناخت یکدیگر کردند.

همچنان‌ که جاناتان رابطه‌‌ای دوستانه با پدرش برقرار می‌کرد، دریافت که ریچارد به‌عنوان یک پدر فردی شکست‌‌خورده نیست. او فهمید که عضوی از یک خانۀ درهم‌‌شکسته‌بودن، سرنوشتی محتوم برای نابودی خویشتن نیست. ما می‌توانیم انتخاب کنیم که هرگز چیزی را نفهمیم یا می‌توانیم فرضیاتمان را با بازکردن ذهنمان تغییر دهیم. می‌توانیم در سرزمین امن‌‌مان در میان دیوارهایی که برای حفاظت از خودمان ساخته‌‌ایم، باقی بمانیم یا می‌توانیم آن دیوارها را درهم بشکنیم و با گذشته‌مان کنار بیاییم و به آرامش برسیم و به امید آینده‌ای روشن زندگی کنیم.

نویسنده در پیش‌گفتار کتاب می‌نویسد: این کتاب دربارۀ اتفاقاتی است که پس از ترک خانواده توسط پدرم، ریچارد باخ نویسنده، زمانی که من فقط دو سال داشتم، روی داد. این کتاب دربارۀ کارهایی است که من با ابرهای تغییرناپذیری کردم که برای بیست سال خورشیدم را پوشانده بود. این تمام کاری است که انجام دادم، بعد از آنکه تصمیم گرفتم دیگر بردۀ گرم و سرد شدن و تاریک و روشن شدن زندگی نباشم. بردۀ اندیشیدن به او و احساس ترک شدگی نباشم و پس از آن تصمیم گرفتم که از زندگی‌ام احساس رضایت و خرسندی کنم و به خودم قول دادم که هرگز دوباره به او فکر نکنم؛ اما تنها چیزی که فهمیدم این بود که او همیشه به افکارم نفوذ خواهد کرد. این کار را کردم، برای اینکه از فرزند ریچارد باخ بودن احساس خوبی بکنم. این تمام آن چیزی بود که می‌خواستم.

نظر شما ۰ نظر

نظری یافت نشد.

پربازدید ها بیشتر ...

کلیات اوحدی مراغه‌ای؛ دیوان، منطق العشاق، جام جم

کلیات اوحدی مراغه‌ای؛ دیوان، منطق العشاق، جام جم

رکن‌الدین اوحدی مراغه‌ای

کلیات اشعار اوحدی مراغی، شاعر بزرگ قرن هفتم و هشتم هجری، پیش از این چندبار به طبع رسیده که علمی‌ترین

تذکره مقالات الشعراء

تذکره مقالات الشعراء

قیام‌الدین حیرت اکبرآبادی

تذکره مقالات الشعراء نوشتۀ قیام‌الدین حیرت اکبرآبادی متولد 1143 قمری است.

منابع مشابه بیشتر ...

طریقت نویسنده: زندگی، مهارت، هنر

طریقت نویسنده: زندگی، مهارت، هنر

جویس کارول اوتس

جویس کارول اوتس نویسنده و شاعر آمریکایی در این کتاب از تجربه‌هایش گفته است؛ تجربه‌هایی که به گمان وی

ادبیات مدرن آمریکای لاتین

ادبیات مدرن آمریکای لاتین

روبرتو گونسالس اِچِوارّیا

«ادبیات آمریکای لاتین» شامل آثاری است که در آمریکای لایتن، یعنی بخش‌هایی از آمریکای شمالی و کل آمریک